Loading...

Par muzeju

Muzeju “Ebreji Latvijā” 1989. gadā dibināja Holokaustu pārdzīvojušo grupa ar ievērojamo vēsturnieku Marģeru Vestermani priekšgalā. Muzeja misija ir iemūžināt Latvijas ebreju kopienu, kas bija gandrīz iznīcināta Holokaustā un padomju laikā, kā arī pētīt un popularizēt Latvijas ebreju vēsturi un krāt un saglabāt visas iespējamās tās liecības no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Muzejs atrodas Rīgas Ebreju kopienas – vēsturiskajā Ebreju kluba un teātra – ēkā, ko 1913.-1925. gadā uzcēla arhitekti Edmunds fon Trompovskis un Pauls Mandelštams. 1996. gadā tika sākts ar nelielu ekspozīciju, kas tomēr izraisīja lielu sabiedrības interesi. Pašlaik muzejs izvietots trīs zālēs, izklāstot ebreju vēsturi Latvijā no 16. gs. līdz 1945. gadam. Muzejs regulāri organizē arī izstādes, no kurām īpaši jāizceļ “Zaudētā ebreju pasaule Latvijā” (Berlīne, 1996. g.), “Latvijas ebreju kopiena: vēsture, traģēdija, atdzimšana” (Rīga, 2001. g.), un dalība ceļojošajā izstādē “Jesaja Berlins un viņa laika Rīga” (Rīga, 2009. g.).

Muzejs pieder Rīgas Ebreju kopienai un ir viens no Latvijā nedaudzajiem akreditētajiem privātajiem muzejiem. Viens no ilggadējiem muzeja atbalstītājiem ir Kultūras ministrija, tās piedāvātie granti ir svarīgs ieguldījums daudzu muzeja projektu realizācijā, paralēli Rīgas Ebreju kopienas finansējumam un apmeklētāju un mecenātu ziedojumiem.

Muzeja krājums ir plašs un daudzveidīgs – lielā mērā pateicoties apmeklētāju un brīvprātīgo atbalstam, kas sekmēja jaunu materiālu iegūšanu. Muzejs aicina visus apmeklētājus palīdzēt krājuma papildināšanā ar materiāliem no saviem privātarhīviem un kolekcijām, darot tos pieejamus pētniekiem un interesentiem un palīdzot saglabāt Latvijas ebreju kopienas piemiņu.

Rīga, Skolas iela 6
Tālr. (+371) 67283484
info@ebrejumuzejs.lv

Muzejs Ebreji Latvijā Skolas Ielā

Muzeja darba laiks:
Svētdiena – ceturtdiena: 11.00-17.00
Piektdiena, sestdiena: slēgts
Ieeja par brīvprātīgiem ziedojumiem

Ekskursijām lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz info@ebrejumuzejs.lv.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. More Information